Чи необхідно ФОП на загальній системі оподаткування застосовувати РРО?

01.03.16

Відповідь:  Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Враховуючи викладене, суб`єкти господарювання – фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) повинні застосовувати РРО з дотриманням норм Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 (далі - Постанова № 1336), розробленою на виконання ст.10 Закону, затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Пунктом 2 Постанови № 1336 встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО є обов’язковим, тобто, для окремих форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах Переліку, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій граничний розмір складає 200 тис. грн. на один суб’єкт господарської діяльності або 75 тис. грн. на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)), в залежності від форми та умов проведення діяльності.

Пунктом 2 Постанови № 13362. Установити граничний розмір річного  обсягу  розрахункових операцій  з  продажу товарів (надання послуг),  у разі перевищення  якого   застосування   реєстраторів   розрахункових   операцій   є обов'язковим, для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах  2, 3, 5, 6, 1З, 14, 16, 17, 22, 23, 27 переліку, 200 тис. гривень  на  один суб'єкт господарської діяльності, а визначених у пунктах  4  і  7  переліку,  75  тис.  гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг). {  Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1164 ( 1164-2003-п ) від 24.07.2003 }

200тис:

2. Роздрібна торгівля через  засоби  пересувної  торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики),  що  розташовані  за  межами стаціонарних приміщень.{  Пункт  2  із  змінами,  внесеними згідно з Постановою КМ N 1164 ( 1164-2003-п ) від 24.07.2003

 3. Роздрібна  торгівля  на  ринках,  ярмарках  (за   винятком розташованих   на   їх   території  магазинів,  кіосків,  палаток, павільйонів,  приміщень  контейнерного  типу).{  Пункт  3  із  змінами,  внесеними згідно з Постановою КМ N 1164 ( 1164-2003-п ) від 24.07.2003 }

5.  Продаж  страв  та  безалкогольних  напоїв у буфетах вищих навчальних  закладів,  у  їдальнях  і  буфетах підприємств УТОС та УТОГ.{  Пункт  5  із  змінами,  внесеними  згідно з Постановами КМ N 45 (  45-2001-п  )  від  24.01.2001,  N  1164  (  1164-2003-п  )  від 24.07.2003 }

 6. Роздрібна  торгівля,  громадське  харчування  та  побутове обслуговування  на  території  закритих  військових  гарнізонів  і містечок, а також військових частин, розташованих у межах сіл.

13. Надання послуг бібліотеками.

14. Продаж   предметів   релігійно-обрядової   атрибутики  та надання обрядових послуг релігійними організаціями.

16. Надання  на  вокзалах  та  у портах послуг носильниками з доставлення багажу пасажирів.      17. Роздрібна торгівля насінням у кіосках на території сіл та селищ міського типу.{  Перелік  доповнено  пунктом  17  згідно  з  Постановою  КМ N 45 ( 45-2001-п ) від 24.01.2001 }

22. Провадження діяльності  у  сфері  торгівлі,  громадського харчування  та  послуг  суб'єктами  підприємницької  діяльності на території сіл і  селищ  міського  типу,  яким  згідно  із  Законом України "Про  статус  гірських  населених   пунктів   в   Україні" ( 56/95-ВР ) надано статус гірських.{  Перелік  доповнено  пунктом  22  згідно  з  Постановою  КМ N 45 ( 45-2001-п ) від 24.01.2001 }

 23.  Надання  медичних  послуг  виїзними бригадами та медичне обслуговування вдома у замовника.{  Перелік  доповнено  пунктом  23  згідно  з  Постановою  КМ N 45 ( 45-2001-п ) від 24.01.2001 }

27. Приймання від населення та реалізація через  бджільницькі торговельно-заготівельні пункти продуктів бджільництва, обладнання та інвентарю для пасічників.{  Перелік  доповнено  пунктом  27  згідно  з Постановою КМ N 1164 ( 1164-2003-п ) від 24.07.2003 }

75 тис.грн

4.  Роздрібна  торгівля та громадське харчування на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільськогосподарськими товаровиробниками,    які    використовують продукцію власного виробництва.{  Пункт  4  в  редакції  Постанови  КМ N 1164 ( 1164-2003-п ) від 24.07.2003 }

7. Роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села.

За матеріалами Тульчинського відділення

Немирівської ОДПІ

Повернутись