Про особливості сплати єдиного податку суб’єктами підприємництва у 2017 році

03.03.17

У зв'язку з підвищенням мінімальної зарплати до 3200 гривень внесено зміни до Податкового кодексу. Тепер для 1-ї групи ставка прив'язується до прожиткового мінімуму.  Для 2-ї групи залишається прив'язка до мінімальної заробітної плати. Місцевою радою залишено право самостійно регулювати ставку єдиного податку в максимальних межах - 20%.На даний період всі органи місцевого самоврядування Тульчинського району поновили Рішення про встановлення  і справляння місцевих податків і зборів у 2017 році .

Для 1-ї групи платників єдиного податкуставка встановлена у розмірі 10 % від прожиткового мінімуму, що становить 160 гривень- це суб»єкти господарювання , що здійснюють торгівлю на ринках, надають побутові послуги, одноосібно (без залучення найманих осіб), з оборотом не більше 300 тисяч гривень. Порівняно з минулим роком сплата єдиного податку збільшилась лише на 22 грн.

Платники  2-ї групи мають свої особливості: - оборот не більше 1,5млн.гривень на рік та залучення найманих осіб до 10 чоловік.

·        ставка єдиного податку дляплатників  встановлена в розмірі 20% від мінімальної заробітної плати – тобто 640 грн на місяць.

·        Рішенням Тульчинської міської ради  від 14 лютого 2017 року №383 для суб»єктів господарювання міста Тульчина , сіл Суворовське, селища Пестеля, сіл.Тиманівки, Дранки, Одаї, Ганнопіль  - платників єдиного податку 2-ї групи встановлено ставку  в розмірі 12% від мінімальної зарплати, що становить 384 гривень.

Важливо:

У разі здійснення платниками кількох видів діяльності  та на територіях  більш ніж однієї сільської, селищної, міської ради або ради об»єднаних територіальних громад - застосовується  максимальний розмір ставки єдиного податку  для відповідної групи – 20% від мінімальної заробітної плати , тобто 640 грн. Ця норма передбачена Податковим Кодексом України ст.. 293.6 та 293.7.

А тому, у разі  виконання всіх умов (один КВЕД і одне місце здійснення діяльності), суб»єкт господарювання міста Тульчина , сіл Суворовське, селища Пестеля, сіл.Тиманівки, Дранки, Одаї, Ганнопіль  на підставі форми 20-ОПП (відомості про об’єкти оподаткування платника податків) може застосувати понижену ставку єдиного податку .

Для 3-ї групи платників єдиного податку– розрахунок  проводиться щоквартально на підставі Книг обліку та  Декларації в залежності від отриманого доходу та становить 5%( без ПДВ) та 3% у разі реєстрації платником ПДВ.

Нагадуємо: до 15 березня можна подати Заяву на перехід СПД з 1 квітня поточного року на  застосування спрощеної системи оподаткування та сплати єдиного податку.

Щодо єдиного соціального внеску(ЄСВ):

·        для платників 1 групи Єдиного податку – 352 грн,

·        для платників 2-3 групи, а також СПД на загальній схемі оподаткування – 704 грн.

За довідками необхідно звертатись  у ЦОП Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ , каб.№13, вікно №2, або за тел.. 2-24-54