Легалізації доходів громадян та зайнятості населення

07.10.15

Легалізації доходів громадян та зайнятості населення на порядку денному роботи Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ

Заробітна плата має високу питому вагу в структурі доходів населення. Використання  роботи незареєстрованих найнятих працівників, виплата заробітної платив «конвертах» або в розмірі, нижче за законодавчо встановлений мінімум - негативні явища, які впливають на рівень життя громадян.

Тому, на порядку денному роботи Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ не тільки наповнення бюджетів усіх рівнів, а й питання легалізації доходів громадян та тіньової зайнятості населення. З метою виявлення порушень законодавства податківці  постійно проводять аналіз середньомісячної заробітної плати та фонду оплати праці, чисельності працюючих, валових доходів і надходжень податку з доходів фізичних осіб. Задля вирішення проблеми “конвертів” з категорією платників, які порушують трудове та податкове законодавство проводиться роз’яснювальна робота. Керівники підприємств щомісяця запрошуються на засідання робочої групи з координації діяльності в напрямку легалізації заробітної плати. Тільки з початку звітного року було відпрацьовано 32підприємства, які виплачували заробітну плату нижче законодавчо встановленого мінімуму. За результатами проведених співбесід 65 працівників було переведено на повний робочий день, а 32підприємств підвищили розмір заробітної плати. Бюджет додатково отримав 14.1 тис. грн. ПДФО та 38,8тис. грн. ЄСВ.

Наразі, Тульчинське відділення Немирівської  ОДПІ звертається до громадян з нагадуванням, що офіційне працевлаштування – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена заробітна плата, лікарняні чи декретні.