Оподаткування подарунків, наданих профспілкою

06.12.16

Подарунок, наданий профспілкою своїм членам, що не перевищує суми 50% мінімальної зарплати (у 2016 році – 689 грн) в місяць, не оподатковується ПДФО

Сума перевищення вартості подарунку оподатковується податковим агентом (профспілковою організацією) з використанням коефіцієнта за ставкою 18%.

Крім того, податківці нагадують: якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ПКУ.

Згідно з п. 164.5 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 - Сп), де:

К - коефіцієнт;

Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

За матеріалами Тульчинського відділення Немирівської ДФС