Фактична роздрібна ціна тютюнових виробів: нюанси формування

09.12.15

Відповідно до пп. 14.1.4 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) акцизний податок — це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених ПКУ як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції). Отже, при формуванні фактичної роздрібної ціни реалізації тютюнових виробів 5% акцизний податок має бути включено до вартості тютюнових виробів з урахуванням ПДВ, які реалізовуються в роздрібній торгівлі.

Якщо суб’єктів господарювання не зареєстровано платниками ПДВ:

ФРЦТВ = РЦТВ : 100 × 105;

сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів становитиме: ПЗа = ФРЦТВ : 105 × 5.

Якщо суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібний продаж тютюнових виробів, зареєстровано платниками ПДВ, то фактична роздрібна ціна, за якою продають тютюнові вироби (ФРЦТВ), обчислюється таким чином:

ФРЦТВ = (РЦТВ : 100 х 120) : 100 х 105,

де РЦТВ — роздрібна ціна тютюнових виробів без ПДВ.

Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів за реалізовані тютюнові вироби (ПЗа) становитиме:

ПЗа = ФРЦТВ : 105 × 5.

Сума податкового зобов’язання з ПДВ (ПЗпдв):

ПЗпдв = (ФРЦТВ — ПЗа) : 120 × 20.

За матеріалами

Тульчинського відділення