Ставку податку на нерухомість відтепер визначатимуть місцеві громади

14.01.15

Ставку податку на нерухомість відтепер визначатимуть місцеві громади

З 01.01.15 р. набув чинності Закон „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи".

Згідно з цим законом база оподаткування об`єкта/об`єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об`єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Ставки податку, пільги відносно оподаткування, необхідність введення (податку) визначають саме місцеві громади.

Законом  встановлюється виключно верхня межа оподаткування до 24 грн. – це  межа, вище якої місцеві громади не можуть встановити відповідний податок.

Законвід28.12.14 р. № 71-VІІІнабувчинностіз01.01.15 р. („ГолосУкраїни" від31.12.14 р. № 254