Плата за землю – вагоме джерело надходжень до місцевого бюджету Тульчинщини

16.07.15

З початку 2015 року в м. Тульчинта Тульчинськомурайоні сплачено 4,6 млн грн плати за землю, з яких понад 3,4 млн грн сплатили юридичні особи. Фізичними особами було внесено понад 1 млн грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року фактичні надходження з плати за землю збільшились на півмільйона гривень,тобто на 16%.

Водночас Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ повідомляє, що відповідно до п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення.

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ нагадує, що сплата плати за землю громадянами за податковим повідомленням-рішенням здійснюється протягом 60 днів з дня його вручення (до 1 вересня поточного року).