Податківці провели сеанс «гарячої лінії»

17.02.17

Днями у Тульчинському відділенні Немирівської ОДПІ провели чергову "гарячу лінію" з питань декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році.

Під час сеансу телефонного зв'язку громадяни отримали індивідуальні вичерпні відповіді на запитання. Наведемо ряд запитань, з якими громадяни звертались до фахівців найчастіше.

Питання  Галина, жителька м.Тульчина:

«Я звільнилася з роботи держслужбовця 15 лютого2016року. Тоді я подала декларацію, включаючи час цієї роботи. Зараз працюю на приватника, але мені з попередньої роботи подзвонили і просять декларацію за весь 2016рік. Чи передбачено за це якусь відповідальність? Я ж уже не працюю на державу, нащо ще одна декларація?»

Відповідь:

Згідно чинного законодавства, якщо особа працювала на державній службі впродовж минулого року, то до 1 квітня такий громадянин зобов’язаний подати декларацію за 2016рік. За неподачу передбачена  адміністративна відповідальність.

Питання - Анатолій:

«Яка  застосовується податкова база при продажу майна , що знаходилось у власності менше 2 років

Відповідь:

Нерухоме майно, яке знаходиться  у власності менше 3 років, при реалізації підлягає оподаткуванню. Громадяни, які при продажуне сплатили податок, мають задекларувати такі доходи. Податок нараховується, спираючись на довір купівлі-продажу, але не нижче експертної оцінки майна.

Питання Лариса:

«Чи потрібно подавати декларацію якщо громадянин здає свою квартиру в оренду

Відповідь:

При здаванні в оренду майна можуть бути різні випадки. Якщо доходи не були оподатковані в джерелах виплати, їх необхідно вказати в декларації.

Слід розуміти, що майно можна здавати в оренду податковому агенту, тобто юридичній особі, або фізичній особі-підприємцю, або ж  - не податковому агенту, тобто фізичній особі. Якщо мова іде про перших –  податок і так сплачено, якщо громадянин здав в оренду майно не податковому агенту, то він зобов’язаний по закінченню року подати декларацію і заплатити податок.

Питання:«Доброго дня! Планую подарувати сину квартиру. Підскажіть, окрім мита, має бути і якесь оподаткування для сина? »

Відповідь:

Якщо такі подарунки роблять члени сім'ї першого ступеня споріднення, то вони оподатковуються за нульовою ставкою оподаткування. Такий громадянин може не подавати декларацію, або подавати, але податок буде 0%.У всіх інших випадках – нараховується ПДФО – 5% та військовий збір-1,5%

Питання:

«Чи обов’язково мати підтверджуючі документи про понесені витрати, коли подаю декларацію на податкову знижку?»

Відповідь:

На вимогу контролюючого органу, платники податку зобов'язані пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Враховуючи вищевикладене, фізична особа, яка зобов'язана подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України, або має право скористатися податковою знижкою, повинна на вимогу контролюючого органу надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи,застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

Питання Ольга Іванівна:

«Донька вчиться в університеті, на платному, хто — я, чи вона має подати декларацію, аби отримати податкову знижку? Дякую. »

Відповідь:

Податкову знижку отримує той, хто платив, має за попередній рік доходи і сплачував податок з доходів фізичних осіб.. Якщо за навчання дитини платить мама, вона подає декларацію. Дочка подає, якщо вона отримує доходи, тоді знижку отримує вона.

Питання -Дмитро:

«Маю 2 гектарі землі, вирощую там капусту, цибулю , буряк і  продаю  це все на базарі. Чи треба задекларувати ці доходи, подавати декларацію?»

Відповідь:

Доходи отримані від реалізації сільськогосподарської  продукції, отримані на власних землях податком не обкладаються. Для того, щоб не платити податки, такі особи мають взяти  в сільській раді довідку, що продукція вирощена на своєму підсобному господарстві. На сьогодні багато громадян отримують такі довідки. Якщо це підприємницька діяльність, на постійній осонові – треба платити податки.