З 20 грудня 2017 року діють нові умови використання РРО

23.01.18

18 грудня 2017 року на засіданні Уряду, присвяченому покращенню бізнес-клімату та розвитку промисловості в Україні прийнято Постанову № 984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»».

Постанововю передбачено:

Збільшення граничного обсягу річного доходу після перевищення якого обов'язковим є застосування РРО:

- до 500 тис. гривень на один суб’єкт господарювання (раніше було 250 тис. гривень) для таких видів діяльності.

Збільшення граничного обсягу річного  доходу до перевищення якого застосування РРО не є обов'язковим передбачено:

·        Роздрібна торгівля через  засоби  пересувної  торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики),  що  розташовані  за  межами стаціонарних приміщень.Роздрібна  торгівля  на  ринках,  ярмарках  (за   винятком розташованих   на   їх   території  магазинів,  кіосків,  палаток, павільйонів,  приміщень  контейнерного  типу).

·        Продаж  страв  та  безалкогольних  напоїв у буфетах вищих навчальних  закладів,  у  їдальнях  і  буфетах підприємств УТОС та УТОГ.

·        Роздрібна  торгівля,  громадське  харчування  та  побутове обслуговування  на  території  закритих  військових  гарнізонів  і містечок, а також військових частин, розташованих у межах сіл.

·        Надання послуг бібліотеками.

·        Продаж   предметів   релігійно-обрядової   атрибутики  та надання обрядових послуг релігійними організаціями.

·        Роздрібна торгівля насінням у кіосках на території сіл та селищ міського типу.

·        Провадження діяльності  у  сфері  торгівлі,  громадського харчування  та  послуг  суб'єктами  підприємницької  діяльності на території сіл і  селищ  міського  типу,  яким  згідно  із  Законом України "Про  статус  гірських  населених   пунктів   в   Україні"

·        Надання  медичних  послуг  виїзними бригадами та медичне обслуговування вдома у замовника.

·        Приймання від населення та реалізація через  бджільницькі торговельно-заготівельні пункти продуктів бджільництва, обладнання та інвентарю для пасічників.

- до 250 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (раніше було 75 тис. гривень) для таких видів діяльності: ​​​​​​​​​​​​​​

·        Роздрібна  торгівля та громадське харчування на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва.

·        Роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села.

При цьому встановлено обов’язок застосування РРО для:

·        платників єдиного податку другої та третьої груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 млн. гривень;

·        суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами незалежно від обсягу доходу.

Вищеназвані зміни набрали чинності 20 грудня 2017 року.

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ