Єдиний соціальний внесок сплачують також підприємці які не отримували доходи

23.11.15

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ, нагадує фізичним особам – підприємцям, які  здійснюють підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування,  щодо сплати єдиного соціального внеску.

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», фізичних осіб -  підприємців у тому числі тих, які  обрали спрощену систему оподаткування,  визначено платниками єдиного внеску. Для  фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується у розмірі   34,7% на суми, що визначаються  такими платниками самостійно, але не більше максимальної  величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального  страхового внеску.

Таким чином, фізичні особи –  підприємці, які застосовують  спрощену систему оподаткування,  сплачують єдиний внесок за періоди, в яких  вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.