Плата за “зайву” нерухомість

29.06.16

Плата за “зайву” нерухомість

Шановні громадяни –жителі Тульчинщини!

Тульчинське відділення Немирівської об»єднаної податкової інспекції звертається до Вас з проханням звернутись в Центр обслуговування платників, що знаходиться  по вул.Миколи Леонтовича , 51, перший поверх, за  уточненням  нарахування та сплати  податку на нерухоме майно.

З 2016 року оподатковується  як житлова нерухомість (квартира, будинок) так і нежитлова нерухомість, в тому числі й господарські будівлі (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, погреби, тощо).

Наприклад,якщо у власності знаходяться будинок та гараж із сараєм, податок сплачується з усіх об’єктів: з будинку – за ставкою, встановленою місцевою радою для житлової нерухомості; з гаражу та сараю - за ставкою для нежитлової нерухомості.

При цьому залишаються пільги для невеликих за площею квартир і будинків – власники квартир до 60 кв. м і будинків до 120 кв. м (або будинки і квартири загальною площею в 180 кв.м.) - податок не платитимуть.

Податок платитиметься тільки з площі понад встановлений ліміт. Наприклад, якщо людина є власником квартири загальною площею 75 кв. м, то вона буде сплачувати податок лише за 15 кв. м. Проте, у разі коли квартира поділена між двома власниками, то пільга в розмірі 60 кв. м застосовується для кожного з них, отже платити  (вданому випадку) податок не потрібно.

Громадяни-фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за 2015 рікпротягом липня-серпня на підставі податкових повідомлень-рішень, тобто оплата  проводиться раз на  рік  до 28 серпня 2016 року

За довідками можна звернутись по тел.. 2-33-30.

Податок на нерухомість – місцевий податок і, відповідно, уся зібрана сума надходить у розпорядження органу місцевого самоврядування