В який термін здійснюється взаємний обмін інформацією між ЄДР і контролюючими органами стосовно відомостей про юридичну особу та ФОП? Відповідно до п. 7 Порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та інформаційними системами Державної фіскальної служби України, обмін документами в електронній формі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 09.10.2015 №1918/5/869 (далі &n ....

Детальніше

До уваги платників податків! ЗМІНЕНО РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ПОДАТКІВ ! Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ інформує, що відповідно до вимог Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та у зв’язку з об’єднанням у 2016 році територіальних громад сіл, селищ, міст в органах Державної казначейської служби України з 04.01.2017 відкриваються рахунки для зарахування надходжень до об’єднаних територіальних громад, місцеві ради яких н ....

Детальніше

На перевірки яких органів мораторій не поширюватиметься 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 р. № 1728-VIII (далі — Закон № 1728). Останнім строком на 1 рік (до 31.12.2017 р.) установлюється мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарс ....

Детальніше

Змінено порядок надання податкової знижки на оплату вартості навчання Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ повідомляє, що пунктом 75 розділу І Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», що набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яка регламентує правила включення до податкової зни ....

Детальніше

Коротко про головні податкові зміни у 2017 році · Замість спецрежиму – бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції (Закон №1791-VIII); · приведення неприбутковими організаціями установчих документів у відповідності з нормами Податкового кодексу України відтерміновано до 1 липня 2017 року (Закон №1797-VIII); · зменшено ставки єдиного податку і єдиного в ....

Детальніше

Готівкові обмеження у розрахунках: правила та відповідальність На які види відносин поширюється норма щодо обмеження в розрахунках готівкою з фізособами? Яка відповідальність очікує за порушення застосування граничних сум розрахунків готівкою? НещодавноНБУзменшивв3 рази(з150 тис. грнпо50 тис. грн) граничнийрозмірсуми, наякуфізособиможутьпроводитиготівковірозрахункиміжсобоютазісуб’єктамигосподарювання(юрособамитапідприємцями). За п. 2.3 Положення №637, підприємства (підп ....

Детальніше

Про порядок декларування акцизного податку у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841 від 09.12.2016 № 39423/7/99-99-15-03-03-17 З метою належного декларування податкових зобов’язань з акцизного податку, у зв’язку з прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року № 909 „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надхо ....

Детальніше

Відповідно до п. 11.22 розд. XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок), зняття з обліку самозайнятих фізичних осіб як платників податків у контролюючих органах здійснюється у такому порядку: Чи проводиться документальна позапланова перевірка ФОП при знятті з обліку в контролюючих органах у разі прийняття рішення про припинення підприємни ....

Детальніше

Будь яка особа, що проводить або планує проводити підприємницьку діяльність може або зобов’язана зареєструватись платником податку на додану вартість. Податковим кодексом, статтею 181, визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ, відповідно до якої реєстрація особи може здійснюватись як в обов’язковому порядку так і за добровільним рішенням. Водночас будь-яких винятків та/або особливостей щодо реєстрації окремих категорій осіб платниками ПДВ чинним законодавством ....

Детальніше

Відповідно до п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється в порядку, визначеному п.п. 298.2.1 - 298.2.3 ПКУ. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву ....

Детальніше