Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ, звертається до іноземців, які мають статус резидентів України, щодо подання деклараціюї про майновий стан і доходи. Така вимога стосується іноземних громадян, що працюють в Україні або ведуть підприємницьку діяльність на її території. Звертаємо увагу на те, що податкову декларацію, в якій зазначаються доходи одержані з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи у 2015 році подається до 1 травня 2016 року (стаття 170 Податкового ....

Детальніше

Роз'яснення стосовно перебування платників на 1–й групі спрощеної системи оподаткування Запитання: Я, приватний підприємець, здійснюю роздрібний продаж товарів у магазині. Чи можу я бути на першій групі єдиного податку? Магазин розташований на ринку. Відповідь: До першої групи платників єдиного податку належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або п ....

Детальніше

Відповідь: Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а так ....

Детальніше

Щорічно оформляється велична кількість угод з куплі-продажу нерухомого майна фізичнимиособами . Доходи, отримані від продажу об’єктів нерухомості, оподатковуються відповідно до ст. 172 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2У55-Х/І . Згідно з п. 172.1 ст. 172 ПКУ, не обкладаються податком на доходи фізичної особи (як резидента так і нерезидента) доходи від продажу нерухомого майна при одночасному виконанні трьох умов, а саме: - здійснення продажу житлового будинку, кв ....

Детальніше

Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального (далі – платники податку) до початку здійснення реалізації пального. Для реєстрації платником податку до початку здійснення реалізації пального необхідно подати заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301 (далі – Заява). Заява надсилається до кон ....

Детальніше

Управління власної безпеки Головного управління ДФС у Вінницькій області інформує про те, що на території Вінницької області поновилися факти шахрайських дій від імені працівників територіальних підрозділів Державної фіскальної служби України. Так, невідомі особи з проханням надати „матеріальну допомогу” в зв’язку із перевіркою інспекції, здійснюють дзвінки на номери телефонів, як службові, так і домашні (мобільні) суб’єктів господарювання, при цьому в більшості ....

Детальніше

Згідно з п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VIзі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема: · інформація органів державної реєстрації; · документально підтверджена інформація, що надається платниками податків. У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного ....

Детальніше

Відповідьбула наступною. Відповідно до п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі: 1) 3 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ; 2) 5 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку. Для фізичних осіб – підприємців ....

Детальніше

Підпунктом 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ встановлено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам: · утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації; · установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, ....

Детальніше

Мінфін затвердив нову форму податкової накладної (ПН). Вона дуже цікава та суттєво відрізняється від звичної форми. Однак спершу скажемо про найголовніше: оскільки наказ, що коментується, набуде чинності з 1-го числа другого місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування, то застосовувати нову форму ПН потрібно буде тільки з 1 квітня 2016 року. Стисло зазначимо про основні нововведення, а детальний аналіз ви отримаєте в одному з наступних номерів нашої газети. Отже, у фор ....

Детальніше