Обласна Рада оптимізувала формат розгляду питань на сесії

02.07.16

У Вінницькій обласній Раді пройшла чергова 7-ма сесія 7-го скликання/ Депутати розглянули 41 питання, що було внесено в порядок денний, а також 4 питання, що були внесені депутатами у ході роботи пленарного засідання. Було прийнято та доповнено низку соціально важливих програм краю. Зокрема, по підтримці учасників АТО та їх родин, оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку особистих фермерських господарств. Заслухали обранці річний звіт голови облдержадміністрації Валерія Коровія. Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрій Педос поінформував депутатів про стан злочинності у Вінницькій області, а також відповів на звернення та питання депутатів. Пообіцяв розглянути кожне питання та запевнив у подальшій відкритості та співпраці.

На почату сесії головуючий Анатолій Олійник поінформував депутатів про роботу обласної Ради у міжсесійний період.

Депутати приступили до голосування по питанням порядку денного. Під час голосування депутати застосували формат об’єднання кількох однотипних питань в одне рішення. Така практика запозичина у інших обласних радах України і це не суперечить чинному законодавству. Таким чином вдалося оптимізувати роботу сесії - фактично депутати замість 127 питань розглядали 45.

Одноголосно ухвалили обранці обласну комплексну цільову програму підтримки учасників АТО, та їх сімей на 2016-2018 роки. Попередньо закладено шляхом спів фінансування близько 15 млн грн. Левова частка з яких, а це майже 90%, покладено на місцеві кошториси.

Підтримали пропозицію депутата Тетяни Редько щодо створення тимчасової комісії, яка розслідує ситуацію у піщаному кар’єрі с. Вахнівка Липовецького району, де, на думку людей, незаконно знищено 60 га землі і вивезений пісок.

Своїм рішенням самоврядці також дали згоду на передачу професійно-технічних навчальних закладів з державної власності до спільної територіальних громад. Питання хоча і процедурне, наголошують освітяни, але важливе для існування та розвитку даних закладів

Резoнaнс в сесійній зaлі викликaли три питaння: «Прo клoпoтaння щoдo відзнaчення Премією ВРУ Мири Дмитрa Віктoрoвичa», «Прo нaпрaвлення нa нaвчaння» та з привoду пункту 5 питaння «Прo деякі питaння упрaвління мaйнoм, щo нaлежить дo спільнoї влaснoсті сіл, селищ, міст, Вінницькoї oблaсті». Пункт 5 передбaчaв вилучення в Печерськoї лікaрні будівлі кoнтoри, якa є «будинкoм oргaністa» і склaдoвoю чaстинoю пaм’ятки aрхітектури «Кoстьoл – мaвзoлей Пoтoцьких» тa передaчі йoгo у влaсність релігійнoї грoмaди Римo-Кaтoлицькoї церкви.

Oдні депутaти прoпoнувaли зняти питaння пoвністю, інші - виключити суперечливий 5 пункт. Після дoвгoтривaлих суперечoк приміщення тaки передaли релігійній грoмaді.

В роботі сесії взяли участь голова районної ради О.П. Авраменко та депутат обласної Ради А.Ю. Мельник.

Наступну позачергову сесію обласної Ради попередньо заплановано провести 15 липня.