Не будь байдужим!

07.04.16

До голови Тульчинської районної ради Авраменка О.П. звернувся голова Попаснянської районної ради Луганської області щодо надання фінансової допомоги для відновлення зруйнованого та постраждалого житла

З липня 2014 року у наслідок проведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей у Попаснянському районі склалася вкрай складна та небезпечна ситуація. До серпня 2015 року населені пункти району знаходились під обстрілом. У результаті чого нанесено значних збитків особливо у містах Попасна, Гірське, Золоте, селищах Тошківка та Новотошківське, селах Троїцьке, Світлічне та Чихирове. І цих збитків могло бути набагато більше, якби не захисники інтересів України, військові Збройних Сил України та волонтери.

Під час проведення активної фази бойових дій у «прикордонних» населених пунктах постраждали та були зруйновані об’єкти інфраструктури, соціального призначення та дуже багато об’єктів житлового фонду. У першу чергу коштами місцевих бюджетів хоч якось відновлювались інфраструктура та багатоквартирне житло.

За інформацією Попаснянської райдержадміністрації, на території району у результаті артобстрілів пошкоджено 2398 об’єктів житлового фонду, з них 207 об’єкта комунальної власності, 2191 - приватної, 113 об’єктів не підлягають відновленню. Нажаль, на даний час немає державної програми по відновленню зруйнованого та постраждалого житла і кошти з державного бюджету на такі цілі не виділялися. Витрати на відновлення житлового фонду покладаються виключно на місцеві органи самоврядування. А відновлення приватного житла лягло на плечі самих постраждалих. Згідно попередніх розрахунків вартість робіт по відновленню приватного житла складає 30 млн. грн.

На території району працюють благодійні фонди. В основному допомога мешканцям надається благодійними організаціями - це продукти харчування, продукція побутового вжитку, рідше - будівельні матеріали. У місцевих бюджетах немає коштів на оплату роботи з відновлення житлового фонду.

У зв’язку з приєднанням територій до району та великою кількістю переселенців, населення району зросло удвічі і складає близько 80 тисяч. Але ринок праці залишився на «довоєнному» рівні, бо нові підприємства не створювалися, а існуючі або зупинилися, або працюють не на повну міць. У багатьох мешканців району не має змоги влаштуватися на роботу, а заробітна плата в основному мінімальна. Тому самотужки постраждалі громадяни не мають змоги відновлювати житло. Навіть при виділенні благодійними організаціями будівельних матеріалів у багатьох немає змоги найняти підрядника для виконання будівельних чи ремонтних робіт.

Коштів місцевих бюджетів ледь вистачає навіть на проведення першочергових робіт з відновлення життєво необхідних об’єктів. Тому Попаснянська районна рада звернулась до сусідніх міст та районних центрів, великих підприємств, розташованих на їх територіях.

На даний час територія Попаснянського району перетинається лінією розмежування, по території східних населених пунктів проходить перша лінія оборони і зовнішня допомога вкрай потрібна мешканцям прифронтової території, щоб не відчували вони себе покинутими сам на сам зі своєю бідою.

Зважаючи на вищевикладене, просимо жителів Тульчинського району та суб’єктів господарювання надати фінансову допомогу для відновлення зруйнованого та постраждалого житла Попаснянського району.

Благодійні внески направляти на р/р 26006000107614 в ПАО «Укрсоцбанк» МФО 300023 м. Київ код ЕДРПОУ 02940121.

Отримувач: Луганська обласна Організація Червоного Хреста (для Попаснянської РОТЧХ).

Призначення: допомога громадянам для відновлення зруйнованого та постраждалого житла.