З 1 липня запроваджено прогресивну шкалу оподаткування доходів фізосіб

08.07.14

З 1 липня запроваджено прогресивну шкалу оподаткування доходів фізосіб

В Україні з 01.07.14 р. запроваджено прогресивну шкалу оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Про це йдеться в Законі «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Зокрема, вводиться три ставки оподаткування:

- базова ставка в 15 % – якщо дохід до 500 тис. гривень,

- 20 % – якщо дохід в 1 млн. гривень,

- 25 % – якщо дохід перевищує 1 млн. гривень.

Як йдеться в документі, якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткових мінімумів – 15 %; якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткових мінімумів, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення – 20 %; якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення – 25 %.

Такі ставки діють для всіх пасивних доходів, включаючи, зокрема, дивіденди, відсотки, роялті, інвестиційний дохід. Однак даний податок не стосується доходів від зарплати.