Зареєструвати шлюб онлайн

08.12.15

У Вінниці стартував проект подання заяв з реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет. Віднині подати документи до ДРАЦСу можна як у звичному паперовому форматі, так і он-лайн, не виходячи з дому.

Щоб громадянам було зручно користуватися новими електронними сервісами,  Міністерство юстиції запровадило роботу спеціального веб-порталу  «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» за адресою  dracs.minjust.gov.ua

Після реєстрації на вищезазначеному порталі громадяни можуть:

- заповнити заяви всіх видів, що подаються до органів ДРАЦС;

- надіслати до відділу ДРАЦС скан-копії документів;

- здійснити онлайн-оплату послуг з використанням платіжних систем;

- записатися на прийом до відділу ДРАЦС із зазначенням зручних дати і часу;

- задати питання та отримати відповіді від відповідальних осіб органів ДРАЦС;

- відслідковувати стан розгляду заяв або зверненнь в Особистому кабінеті.

Такі послуги впроваджено з метою оптимізації процесу надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та створення сприятливих умов для їх отримання.

Для довідки: відповідно до статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 №2398-VI(далі - Закон), актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов’язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб’єктом цивільних прав та обов’язків.

Відповідно до Закону державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Про факт державної реєстрації акта цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво.

За матеріалами Тульчинського РУЮ