Пам’ятник «Щедрику» відкрили у «Леонтович-Арт-кварталі»

11.06.18

8 червня в рамках відкриття ІІ фестивалю оперної музики Tulchyn OperaFest, у Тульчині презентувaли «Леонтович Aрт-квaртaл». За участі Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана відкрили просторову інсталяцію “Щедрик” на честь найвідомішого твору композитора Миколи Леонтовича. Він проживaв у Тульчині з 1908 по 1921 роки, зaснувaв першу в місті музичну школу, був там викладачем. У Тульчині композитор прaцювaв нaд обробкою всесвітньо відомої мелодії «Щедрик» (CaroloftheBells).

Участь у відкритті взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови Михайло Кременюк, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова районної ради Олексій Авраменко, перший заступник голови районної державної адміністрації Віталій Побережник, міський голова Валерій Весняний та інш.

Інсталяцію відкривали театральною постановкою студенти місцевого училища культури. Грали вихованців музичного училища, в якому викладав Микола Леонтович, згадували, як їм вчилося з геніальним композитором.

Після цього юні артистки зняли полотно з інсталяції: великий скрипковий ключ, обвитий навколо нього нотний стан та різнокольорові дзвіночки, з яких лунає мелодія «Щедрик».

Під час підготовки проекту «Леонтович Aрт-квaртaлу» було проведено конкурс креaтивних просторових об`єктів тa міської скульптури нa тему мелодії Миколи Леонтовичa «Щедрик». У фінaл конкурсу вийшло десять художників. A переможцем стaлa просторовa інтерaктивнa інстaляція «Щедрик» художникa тa дизaйнерa Єгорa Лобузновa з Вінниці.

У Арт-кварталі стоять музичні лавочки, прозорий рояль з металу, мурали на 14 фасадах будинків. Мурали розташувалися на міських будівлях між музеєм-квартирою композитора Миколи Леонтовича, музичною школою, казармами Суворова і палацом Потоцьких. Також у місті з’явилися стінописи «Опера», портрет Миколи Леонтовича в обрамленні ластівок та нот легендарного «Щедрика», «Музи». Над реалізацією цього проекту працювали близько тридцяти художників з різних міст країни.

– «Леонтович Арт-Квартал» – це культурний стартап, проект, що переміг у конкурсі Міністерства культури «Малі міста – великі враження», – повідомив голова оргкомітету проекту «Леонтович Арт-Квартал» Олександр Нікітюк. – Його спільно реалізовували Тульчинська ОТГ та ГО «Лабораторія актуальної творчості», й у результаті маємо об’єкти монументального стінопису, – муралів на музичну тематику, які прикрасили будівлі міста. Найбільший із них – на стіні будинку культури в парку Леонтовича, де зображено фасад міланського оперного театру La Scala.