На Вінниччині майже 73 відсотки перевірених підприємств порушували правила торгівлі підакцизними товарами

17.07.14

На Вінниччині майже 73 відсотки перевірених підприємств порушували правила торгівлі підакцизними товарами

Так, за словами в.о. начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Мирослава Продана, із 33 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, що займаються торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами, порушення встановлені у 24 господарників.  Аудит здійснили працівники управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Вінницькій області після відновлення Наказом Міністерства доходів і зборів України від 04.03.14 № 171 функцій проведення фактичних перевірок.

 Як наголошує високопосадовець серед встановлених порушень переважала реалізація, зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку або з підробленими марками акцизного податку – 10 випадків. Наступними у антирейтингу були реалізація, зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку або з підробленими марками акцизного податку та  відсутність ліцензій. Це 7 та 6 порушень відповідно. На  торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін та реалізацію алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років припало по 2 порушення Роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби встановлено у 1  випадку. Сума фінансових санкцій перевищує 213 тис. грн. Окрім того, на винуватців, складено 147 адміністративних протоколів.

 Загалом за шість місяців роботи у 2014 році працівники підрозділів Міндоходів Вінниччини вилучили підакцизних товарів на більш ніж 1 млн. 73 тис. грн.  та склали 164 адміністративних протоколи на суму 45,99 тис. грн.. Окрім того, виявили підпільний цех із виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв

 Підсумовуючи сказане, Мирослав Продан додає, що боротьба з тіньовим виробництвом та обігом підакцизних товарів залишається у пріоритетах роботи служби та додає, що для запобігання ухиленню від оподаткуванням Міністерством доходів і зборів України визначено нові підходи. Відтак, ліквідація економічної злочинності здійснюватиметься за рахунок не лише виявлення та розслідування таких правопорушень, а запровадження європейських механізмів знешкодження тіньового збагачення.

 ГУ Міндоходів у Вінницькій області

Повернутись