Кроковеє колесо в с. Білоусівка

22.06.16

21  червня 2016 року  в с. Білоусівка Тульчинського району  відбувся  районний  фестиваль  народної  творчості  ім. К.Широцького   «Кроковеє  колесо»,  в якому   прийняли  участь  всі  територіальні  громади  Тульчинщини. В  програмі  свята було передбачені виставки  народних  умільців, майстер-класи,  уривки  обрядових  дій, концертна  програма «Хай  пісня  долю  колисає».

Фольклорні   колективи ,  ансамблі   народної  пісні,  окремі   виконавці   підготували   старовинні  народні  пісні,  серед  яких  були   і маловідомі,  що  визвали  чималий  інтерес  як  у  аматорів народної творчості, так  і   у  глядачів.

В  рамках  фестивалю  відбувся  круглий  стіл,  присвячений  життєвій  і  науковій  діяльності  нашого  видатного  земляка - мистецтвознавця, просвітника, етнографа  Костя Широцького за участю науковців, дослідників з м.Хмельницький Іваневич Лілії та Трембіцького Анатолія, наукового співробітника Тульчинського краєзнавчого музею Порожньої Анни та соціального педагога і краєзнавця з м. Вінниця Гнатюк Валентини. Ведуча заходу директор Тульчинської ЦБС Вігуржинська Віра акцентувала увагу учасників на важливості вивченні наукової та  громадсько-просвітницької спадщини К.Широцького. Директор Білоусівської школи І-ІІІ ступенів Рябокінь Валентина провела цікавий та пізнавальний екскурс по краєзнавчій та дослідницькій діяльності школи, бібліотекою-філією с.Білоусівка (бібліотекар Кульчицька Олена) організовано книжкову виставку «Кость Широцький – науковець, громадсько-просвітницький та педагогічний діяч».

Районний фестиваль пройшов за сприяння та участі начальника  управління   культури  і  мистецтв  Вінницької  облдержадміністрації Станіслава Городинського , директора  Вінницького ОЦНТ  Тетяни  Цвігун,  голови Тульчинської РДА  Миколи  Підболячного , голови  районної  ради  Олексія  Авраменка, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Катерини Третьякової  та  ін.