28 червня День Конституції України

26.06.15

28 червня 2015 року ми відзначаємо дев’ятнадцяту річницю від дня ухвалення Конституції України — головного документа, який окреслює основні права і свободи людини, визначає найважливіші суспільні відносини, територіальний устрій держави, демократичні засади її розвитку.

Ця подія в історії держави, стоїть в низці небагатьох історичних дат, що єднають людей, перетворюючи населення на народ, а територію на державу.

Прийнята парламентом Конституція України утвердила реальність української національної державності, дала не тільки можливість будувати  демократичну і правову державу, а й є також даниною пам’яті мільйонів українців, що віддали і віддають своє життя за незалежність  України.

За історичними мірками витоки Основного Закону – глибокі, як корені української нації. Століттями кращі діти України думали про державні механізми і про гарантії вольностей українського народу. Слово гетьманських універсалів, так само як і шабля запорізького війська будували славну українську козацьку державу. Велична і трагічна – перша в Європі Конституція, написана Пилипом Орликом. Прийняття Конституції – це продовження багатовікової традиції.

Послідовно і мужньо крізь віки йшов український народ до дня 28 червня 1996 року. В ім’я своєї волі, свободи та демократії, жертвуючи усім – шматком важко заробленого хліба, родинним спокоєм і, навіть, власним життям, єднаючись і стаючи на захист своєї землі від численних поневолювачів.

Прийняття Верховною Радою Конституції ознаменувало завершення перехідного етапу в становленні нашої держави.

Конституція України уособлює все те, до чого прагне весь світ – повну визначеність, передбачуваність внутрішнього і зовнішнього курсу держави.

Крім політичного значення,  Конституція України має велику юридичну цінність.

Всі закони та інші нормативно-правові акти приймаються на її основі і повинні відповідати їй. А це значить, що Конституція є основним джерелом нашого законодавства, розрахованим на тривалий період.

Нині Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування — випробування на єдність та територіальну цілісність.

Водночас єдине бачення усіма політичними та громадськими силами спільної мети і відповідальне ставлення до вирішення актуальних завдань державотворення стане запорукою подальшого поступу та процвітання України.

Звертаюся до усіх громадян, громадських організацій району  із закликом об’єднати зусилля задля порозуміння у суспільстві, успішного розвитку нашого регіону,  майбутнього нинішнього та прийдешніх поколінь.

Вітаю усіх Вас із наступаючим Днем Конституції України. Бажаю усім миру, злагоди та здоров’я.

Голова районної ради                                                          О. Авраменко