Загальні збори громадян

30.01.19

Відповідно до графіку проведення загальних зборів громадян за місцем проживання у 2019 році, 25 січня відбулись загальні збори громадян села Копіївка.

Про роботу сільського голови прозвітувала Чорна Олена Дмитрівна, акцентувавши увагу на питаннях виконання місцевого бюджету, який на 2018 рік  по доходах затверджено  в обсязі 1540698 грн.. Виконання – 110,99%.

Загальна площа території сільської ради складає 5654,7 га в т.ч. 747,3 га – площа населеного пункту. Сільське господарство села представляють АК  ТОВ “Зелена Долина” 1149,0086 га;  ТОВ “Ремонтник” – 290,4786 га;  6 фермерських господарств: „Ранок” – 41,87 га; «Надія”- 70,27 га ; „Сокіл”- 78,03 га; „Беркут” – 98,4 га; „Лора-Ко”-70,07 га; „Сади Надій”- 17,452га.

Розрахунки орендарями з власниками земельних часток (паїв) проведено сільськогосподарськими підприємствами, які також  беруть участь у заходах по вирішенню соціально-економічного розвитку села.

Станом на кінець 2018 року переоформлено 32 договорів на площу 450,1829 га., на суму 1020591 грн.  в т.ч. 12 договорів  – на землі запасу, 6 договорів на землі не витребуваних паїв, 2  договори  на землі резервного фонду, 3 договори – на землі комерційного призначення , 7 договорів оренди  об’єктів водного фонду (1 на аукціон), 2 договори на проектні дороги.

Розмір орендної плати  від 8% до 12% від грошової оцінки земельних ділянок, ( 8% на ріллю, 12% на пасовища).

В результаті, в бюджет сільської ради в 2018 році надійшло орендної плати  на 520 981 грн. більше від запланованого на початок року, внаслідок  надання в оренду земельної ділянки водного фонду шляхом проведення  торгів.

Протягом 2018 року було проведено робіт по ремонту доріг на суму199026,29 грн., на 2019 рік заплановано на ремонт доріг села  150 000 грн.

З 2013 року мережа водопостачання розширилась на території громади до 21 км.

Виконуючи програму благоустрою села у 2018 році проведені наступні заходи:

проведено благоустрій парку відпочинку села  та ремонт дитячого  ігрового  майданчика; поточний ремонт зовнішнього фасаду адмінбудівлі сільської ради;  проведено поточний благоустрій сільського сміттєзвалища «Балацівка», упорядковувались кладовища; проведено поточний ремонт пам’ятника загиблим у Великій Вітчизняній війні воїнам.

В 2017 році було створено три майданчики для роздільного збору сміття, в яких розміщено 9 євроконтейнерів, 13 баків для сміття були установлені в громадських місцях села.

Всього на проведення благоустрою території сільської ради  протягом року витрачено 101 774,72 грн. з бюджету сільської ради.

Соціальну інфраструктуру села представляють Копіївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів,  сільська бібліотека,  2 ФП, сільський клуб, ДНЗ «Сонечко».

Постійна робота над наповненістю сільського бюджету дала можливість надавати субвенції районному бюджету на фінансування об’єктів інфраструктури села. За зверненнями депутата районної ради Найди Т.М. та сільської ради до Народного депутата України Спориша І.Д. отримана субвенція з державного бюджету в розмірі 150 000 грн. на заміну вікон школи на енергозберігаючі.

Для ДНЗ «Сонечко»  придбана нова електроплита, на суму 11 520 грн. за кошти ТОВ АК «Зелена долина» в рамках соціальної угоди.

В 2018 році завершено реконструкцію мережі освітлення по вул. Незалежності, на що використано з  бюджету села 123754 грн. та 11000 грн. сплачено за електроенергію вуличного освітлення. В 2019 році планується провести освітлення по вул. Пушкіна, на що заплановано  в бюджеті  40 000 грн.

В рамках соціальної угоди з сільською радою ТОВ АК «Зелена долина» оплачено заміну вхідних дверей та вікон сільського клубу на металопластикові в сумі 34 750 грн.

У 2017 році були проведенні основні роботи по створенню спортивно-ігрового центру «Юність». В 2018 році роботи продовжились, зокрема прокладені доріжки  тротуарною плиткою,  яка закуплена за кошти бюджету на суму  55 300 грн., вартість робіт в сумі 28 900 грн. профінансована ТОВ «Ремонтник» (Федоров В.М. - депутат районної ради) - 16000 грн., СФГ «Сокіл» (Кадук М.П.) – 5000 грн., СФГ «Надія» (Лавриченко А.О.) – 5000 грн., СФГ «Ранок» (Кришталь С.В.) – 2900 грн.

Підсумовуючи, голова територіальної громади відмітила, що  за результатами рейтингової оцінки територіальних громад району Копіївська територіальна громада посіла третє місце. Разом із тим, перед громадою сьогодні стоять нові завдання, які усією територіальною громадою покликані  вирішувати.

В роботі зборів також взяли участь та прозвітували депутат районної ради, керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Найда, дільничний інспектор Микола Тимченко, керуючий філією ТОВ «АК «Зелена долина»» Петро Кульбаба; представник ТОВ «Ремонтник», депутат районної ради Ігор Подоляк.

На запитання мешканців громади стосовно надання субсидій, допомог та пільг відповів начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Микола Богач, який теж брав участь у даному заході.

Копіївчани жваво обговорили проблеми, що турбують громаду.