Єврорегіон «Дністер» отримав чергові 3 грантові проекти

24.06.14

Єврорегіон «Дністер» спільно з 3 громадами Вінницької області, а саме Комунарівка, Дружелюбівка (Калинівський район), Вівсяники ( Козятинський район) були обрані переможцями конкурсу мікрогрантів «Відновлений колодязь - міцне суспільство».

23 червня на засіданні Ради експертів визначили кращі проекти ініціативних груп Хмельницької та Вінницької областей. Переможці відновлять або збудують криницю у своєму селі за підтримки БФ «Зміцнення громад» та Фонду «Монстанто».

Рішенням Ради переможцями стали громади 10 сіл з Хмельницької області та 8 – з Вінницької. На думку комісії, представники саме цих сіл створили проекти, які найбільше відповідали вимогам. Аргументованість та обґрунтування актуальності проблеми, чітка мета та завдання – саме цим вирізняються проекти переможців.

– У команд, що перемогли, є чітке бачення результатів реалізації проекту. Для цього вони залучили широке коло мешканців територіальної громади: активістів села, учнівську молодь, краєзнавців, експертів із визначення якості води, волонтерів, діяльність яких продовжиться під час відновлення та будівництва криниць. Зазначених 18 проектів творчо оформлено, є цікаві додатки у вигляді учнівських малюнків, поробок, фотоматеріалів, змодельованих криниць, – розповідає Тетяна Василик, директор БФ «Зміцнення громад».

На переможців чекають освітні тренінги, семінари та, врешті, кропітка праця над облаштуванням криниць. Головним же виграшем для них стало згуртування громади та усвідомлення власної сили у вирішенні будь-яких проблем.