Споживання газу в опалювальний період 2014-2015 років має зменшитися на 30%

18.07.14

До 25 липня кожна область має розробити оперативний план технічних заходів щодо зменшення на 30% споживання природного газу теплопостачальними підприємствами на опалювальний період 2014-2015 років. Про це зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Григорій Семчук під час селекторної наради з регіонами, яка відбулася 17 липня 2014 року.
В обласній студії Укртелекому були присутні перший заступник голови облдержадміністрації Олександр В’юник, керівники департаментів та управлінь ОДА та начальники відповідних підприємств.
Учаники наради розглянули питання забезпечення підприємств теплоенергетики природним газом до кінця опалювального сезону 2014-2015 років. Як повідомив Григорій Семчук, 9 липня Уряд схвалив постанову, якою затверджено ліміти обсягів природного газу для споживачів у розрізі регіонів та помісячно до кінця опалювального сезону з урахуванням зменшення для ТКЕ на 30% починаючи з 1 серпня 2014 року.
До того ж, обласним та Київській міській держадміністраціям доручено створити за участю представників територіальних підрозділів МВС і Держгірпромнагляду під головуванням керівників відповідних облдержадміністрацій антикризові енергетичні штаби, діяльність яких координуватиме урядовий Антикризовий енергетичний штаб.
Заступник Міністра нагадав також, що Уряд схвалив постанову «Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання». Мета - заміщення використання природного газу іншими видами палива у сфері теплопостачання шляхом визначення принципів стимулюючого тарифоутворення.
До того ж Григорій Семчук повідомив, що у Мінрегіонбуді затверджено графік, згідно яким кожна область захищатиме напрацьовані розрахунки відповідно до яких проводитиметься економія природного газу на 30%. Вінниччина звітуватиме одною із перших – 28 липня.
В свою чергу перший заступник голови облдержадміністрації Олександр В’юник зазначив, що на Вінниччині уже проведено аналіз споживання природного газу.
«Якщо говорити мовою цифр, то промисловість у нас використовує 20% газу, підприємства теплопостачання – 17%, соціальна сфера – 3% і більше 60% - споживає населення. – наголосив Олександр В’юник. - Якщо взяти підприємства промислової сфери, то 75% з них працюють сезонно. Їх керівники запевнили, що на 10% вони таки здійснять скорочення споживання газу, і зроблять усе можливе, щоб закінчити свою роботу до грудня місяця» - повідомив перший заступник голови облдержадміністрації.
По завершенню селекторної наради, звертаючись до присутніх в обласній студії О.В‘юник зазначив, що вже нині потрібно розпочати проводити активну роз’яснювальну роботу серед населення області, особливо в сільській місцевості щодо обмеження споживання газу.
«Потрібно наголошувати, що ми не ставимо на меті повністю перекрити газ у сільській місцевості, ми просимо вінничан перейти на економний варіант використання блакитного палива. З свого боку, обласна влада зробить усе можливе, щоб забезпечити села твердим паливом» - підкреслив Олександр В’юник.