На Вінниччині жоден об’єкт соціально-гуманітарної сфери при будь-яких обставинах не повинен залишитися без опалення

09.07.14

Це першочергове завдання, над яким повинна активно працювати влада всіх рівнів, - наголосив голова облдержадміністрації Анатолій Олійник під час виїзного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради що відбулося 8 липня у Калинівському районі.

Зібрання проходило за участі очільників райдержадміністрації, міських голів, керівників відповідних структурних підрозділів ОДА, депутатів обласної Ради, представників енергетичної галузі.

Основні питання, що обговорювалися під час засідання - пошук шляхів мінімізації можливих втрат у зимовий період в рамках роботи антикризового штабу з енергозбереження та активне запровадження в закладах соціально-гуманітарної сфери альтернативних джерел опалення.

Калинівський район для проведення виїзного засідання Координаційної ради був обраний невипадково. Адже минулого року там було проведено значну роботу з енергозбереження. Зокрема, в закладах бюджетної сфери були встановлені твердопаливні котли, замінено застаріле обладнання та зношені мережі. Також проведено ремонти будівельних конструкцій, встановлено металопластикові віконні та дверні блоки. Відтак з досягненням району в цьому напрямку члени ради мали змогу ознайомитися особисто. Учасники засідання відвідали Калинівську центральну районну лікарню, Гущинецьку загальноосвітню школу та Гущинецьке вище професійне училище №32.

За словами голови обласної Ради Сергія Свитка, на Вінниччині робота у сфері енергозбереження здійснюється в рамках обласної програми «Підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2010-2015 роки».

«Даною програмою передбачено провести енергозберігаючі заходи на 39 об’єктах охорони здоров’я, освіти, культури та адміністративних установ. Загальний кошторис робіт становить на 2014 рік 26 мільйонів 200 тисяч. Всі об’єкти – комунальна власність територіальних громад Вінниччини» - зауважив Сергій Свитко.

У свою чергу Анатолій Олійник зазначив, що на Вінниччині нині виключно на газовому опаленні в галузі освіти залишилося лише 9 закладів обласної комунальної власності.

«Найближчим часом ми це питання вирішимо, і усі обласні комунальні заклади даної галузі взимку будуть з теплом . В сфері охорони здоров’я в цьому напрямку є проблеми. Адже лише нині зроблено детальний аналіз, визначено першочергові об’єкти, де впроваджуватимуться альтернативні види палива. Обласна влада всіляко сприятиме якомога швидше досягнути поставленої мети - підкреслив Анатолій Олійник. – Основне ж завдання влади всіх рівнів забезпечити усі об’єкти соціально-гуманітарної в осінньо-зимовий період теплом».

Крім того, керівник виконавчої гілки влади області повідомив, що нині Вінниччина ініціює внесення змін на законодавчому рівні щодо удосконалення системи надання пільг певним категоріям населення на використання блакитного палива. У разі позитивного рішення даних пропозицій Урядом та Верховною Радою, впевнений Анатолій Олійник, буде зекономлено чимало кубів газу, а отже й коштів.