Перспективи розвитку реформ децентралізації в Україні обговорили під час семінару

31.03.17

Сьогодні, 31 березня, голова районної ради О.П.Авраменко взяв участь у семінарі  з питань стану реформи децентралізації в Україні, проведеному у місті Вінниці. Ініціатором зазначеного заходу виступив Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за сприяння швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Зустріч проведено під керівництвом народного депутата України, заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергія Кудлаєнка.

У семінарі взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, завідувач секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Анжела Малюга, а також голови, заступники районних рад, об’єднаних територіальних громад, депутати обласної Ради.

– Питання децентралізації та передачі повноважень на місця є архіважливими для України сьогодні, – сказав у своєму виступі Анатолій Олійник. – Дехто вважає, що в умовах, в яких перебуває зараз наша держава, навпаки потрібно проводити централізацію влади. Але наша сила в тому, що ми показуємо всьому світу, що одна з наймолодших держав в Європі – Україна, не зважаючи на всі події, що маємо тепер, спільно з громадськістю здійснює процес державотворення.

Також Анатолій Дмитрович сказав, що має віру в те, що ми, як і поляки, будемо говорити, що реформа місцевого самоврядування стала однією з найуспішніших реформ, які впроваджуються.

– Маю надію, що Вінницька область й надалі буде тримати лідерські позиції на шляху змін та розвитку, – зазначив очільник обласної Ради.

В ході зустрічі говорили про розвиток системи надання адміністративних послуг. Із цим питанням виступили головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Гайк Степанян і керівник Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс», міста Вінниці Євген Іщук.

Про механізми співробітництва територіальних громад присутнім розповів експерт-консультант з питань співробітництва територіальних громад швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Олександр Врублевський.

Головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Юрій Гарбуз поінформував про питання добровільного об’єднання територіальних громад, законодавчого визначення статусу старост.

З питанням про законодавче врегулювання служби в органах місцевого самоврядування ознайомив учасників семінару заступник завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Олександр Маковський.

Форма спілкування відбувалася у форматі діалогу.