Урочистості з нагоди 20 річчя Тульчинсько-Брацлавської Єпархії

28.10.14

24 жовтня на Вінниччину прибула  делегація на чолі з митрополитами: Алавердським Давидом Батумським Димитрієм, Зугдидським Герасимом та Чкондидським Петром. До складу делегації увійшли священнослужителі Грузинської Церкви та настоятелька монастиря на честь Хахульської ікони Пресвятої Богородиці (Нова Шуамта) схіігуменя Іоанна.

Метою приїзду духовенства Грузинської православної церкви є встановлення дружніх відносин між братніми церквами , ознайомлення з життям Православної Церкви на Вінниччині і вшанування християнських святинь області.

Урочистий прийом членів делегації відбувся у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці під головуванням митрополита Вінницького і Барського Симеона. В ході візиту 24-25 жовтня високошановані гості відвідали численні храми м. Вінниці та приватну православну школу святителя Миколая де поділилися власним напрацюванням у вихованні молодого покоління та соціальними проектами, які втілюються Православними церквами у Грузії.

Після м. Вінниці делегати вирушили до Браїлівського Свято-Троїцького жіночого монастиря та були привітно прийняті ігуменею Антонією з сестрами.

Ввечері 25 жовтня і вранці 26 жовтня грузинське духовенство приєдналося до святкування 20-ліття утворення Тульчинської єпархії УПЦ та ювілеїв її керівника митрополита Іонафана. Архієреї, за безпосередньої участі митрополита  всієї України Онуфрія, спільно відслужили Божественну Літургіюта обмінялися подарунками. Грузинський владика подарував собору ікону святого покровителя Грузії великомученика Георгія Побідоносця і побажав його допомоги і захисту для всього народу України. У святковій церемонії вітань та вручення подарунків з нагоди ювілеїв взяли участь голова Тульчинської районної ради О.Авраменко, голова районної державної адміністрації Г.Розпутна, міський голова В.Весняний.

На завершення візиту до України 26 - 27 жовтня делегація відвідала Могилів-Подільську єпархію УПЦ: звершили вечірнє богослужіння у храмі Ікони Божої Матері «Відрада і Втіха» Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря та, в день пам’яті преподобної Параскеви Сербської, привітали настоятеля древнього Параскевинського храму в с. Немія Могилів-Подільського району з престольним святом.