26 річниця виводу військ з Афганістану

16.02.15

Шановні учасники бойових дій в Афганістані та військових конфліктів на території інших держав, шановні ветерани війни, миротворці, присутні!

Сьогодні  виповнюється 26 років з часу виведення військ колишнього Радянського Союзу з Республіки Афганістан. В цей день ми вшановуємо не тільки загиблих, а і висловлюємо глибоку вдячність усім, хто повернувся додому, хто чесно і мужньо виконував військову присягу в «гарячих точках» планети.

Сумний підсумок цієї війни трагічний - життя 3280 наших співвітчизників забрала ця війна. Понад 8 тисяч повернулися пораненими та понад 6 тисяч стали інвалідами.

Навіки залишаться в пам’яті тульчинців подвиги наших земляків Олександра Подоляна, Ігоря Андріїшина, Олега Степанюка.

Історія цієї війни написана кров’ю солдатів та сльозами матерів, обелісками загиблим воїнам,  гімнами честі, мужності, слави.

Ми схиляємо голову перед тими, хто не повернувся з війни, а їм було в середньому по двадцять… Пам’ять війни – це пам’ять серця, її несуть крізь роки нові і нові покоління людей.

Ці пам’ятні дні  26 років поспіль ми  відзначали як свято завершення останньої війни, де брали участь сини України. Нажаль, цьогорічні роковини співпали з загостренням внутрішньої політичної ситуації в нашій державі та збройної агресії з боку Росії, яка створює загрозу територіальній цілісності і суверенітету України.

В ці тяжкі для країни часи, як ніколи, ми згадуємо та цінуємо подвиги учасників бойових дій. Це та велика і велична правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодними змінами у сучасному мінливому світі. Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.

Чимало ветеранів афганської війни сьогодні захищають кордони нашої Вітчизни на Сході.  Ми схиляємо голови перед усіма, хто пролив свою кров заради забезпечення миру. Ми завжди будемо пам’ятати всіх тих, хто не повернувся, віддавши своє життя за свободу та незалежність нашої держави.

Пропоную хвилиною скорботного мовчання вшанувати пам’ять полеглих і померлих земляків-афганців, а також всіх тих хто загинув під час проведення АТО.

На території району проживає 106 учасників бойових дій Афганістані. «Афганістан» - для них, не лише історія. Вони і сьогодні залишились гідними синами своєї Батьківщини.

За мужність і хоробрість багатьох з них нагороджено бойовими орденами та медалями.

Шановні ветерани-афганці!

Вашу юність обпалила війна. З дня у день Ви мужньо дивились в очі смерті, ризикуючи своїм життям. Ціну йому Ви добре знаєте, тому що пізнали гіркоту втрати своїх друзів. Понад чверть століття минає з того часу, коли закінчилась війна і Ви повернулися на Батьківщину. Однак, у снах Ви часто повертаєтеся туди, де розривалися снаряди, летіли під укіс бронетранспортери, де проливалася кров Ваших бойових побратимів.

Ви гідно виконали свій військовий обов’язок. Знаємо, що так само чесно як і виконували свій військовий обов’язок, Ви віддаєте свою енергію і в цей надважкий для нашої країни час. Районною спілкою ветеранів війни в Афганістані залучено понад 320 тисяч гривень з метою  підтримки наших з вами земляків, які сьогодні захищають територіальну цілісність нашої  країни, за що вам щиро дякуємо.

Закликамо вас, наші воїни-афганці, і надалі залишатись в строю, залучати до своєї громадської організації військових, які повертатимуться із зони проведення антитерористичної операції, допомагати їм адаптуватися до мирного життя, яке будемо вірити невдовзі прийде на нашу землю.

Ми в неоплатному боргу перед пам’яттю загиблих та тих,  хто залишився в живих, пройшовши пекло війни. Наш обов’язок сьогодні зробити все, щоб пам’ять про афганську війну, про героїзм і мужність усіх українців, які сьогодні боронять рубежі країни залишилася з нами.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав прийміть від Тульчинської РДА та районної ради, депутатського корпусу, голів місцевих рад  найщиріші вітання, сповнені сердечності, тепла і поваги. Глибока вам вдячність за ваше мужнє життя! Нехай кожен день дарує вам приємні звістки, добрі справи,  любов рідних, шану близьких, здійснення задумів, а у ваших оселях завжди панують мир, злагода та добро!

Слава Україні!